Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Rabka-Zdrój

Rabka-Zdrój: Chodzą świetnie

17.05.2011, Kluby zdrowia

Na pytanie, jak tam treningi, Zbigniew Wiergowski, wolontariusz Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), fizjoterapeuta, promotor zdrowia i trener nordic walking rozpromienia się: – Świetna ekipa. I wszyscy z Rabki. Podobało się, zapowiedzieli, że przyjdą w następny czwartek, ale już z przyjaciółmi.

Klub Zdrowia w Rabce Zdroju prowadzony przez ChSCh we wtorki stawia na wiedzę, w czwartki na praktykę. W drugi i czwarty wtorek miesiąca w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK) w Rabce odbywają się prelekcje, pokazy, warsztaty, natomiast w każdy czwartek o godzinie 17 w tym samym miejscu (przed budynkiem) można się stawić w stroju sportowym, by dołączyć do osób maszerujących z kijkami.

Tematy wtorkowych majowych spotkań musiały, z przyczyn technicznych, ulec zmianie. 10 maja uczestnicy, dzięki wykładowi Zbigniewa Wiergowskiego, szefa klubu, mogli się dowiedzieć nieco o Największym skandalu zbożowym. Za tym chwytliwym tytułem nie kryje się nowa afera korupcyjna ani początek kampanii wyborczej, ale rzetelna informacja o zdrowym chlebie. Wykład pozwolił zrozumieć, która mąka jest najlepsza i dlaczego z takim uporem używa się tej białej, pozbawionej mikroelementów i witamin. Był spory odzew. Po prelekcji ilustrowanej przeźroczami słuchacze zadali sporo pytań, chcąc zgłębić temat i rozwiać wątpliwości. Wiele osób prosiło o przepisy na prawdziwie zdrowy chleb. 

24 maja tematem wykładu będzie Wielki mit białkowy. Co to oznacza, wyjaśni się o godzinie 17 (MOK w Rabce-Zdroju, ul. Parkowa 5). Znajomość i przestrzeganie reguł, o których będzie mowa, może ustrzec przed większością chorób cywilizacyjnych.

Wstęp na wykłady oraz uczestnictwo w treningach i zajęciach ruchowych jest bezpłatny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Dowiedz się więcej o klubach zdrowia.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Rabka-Zdrój
ul. Zaryte 76a
34-700 Rabka Zdrój

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Rabka-Zdrój”

Kierownik: Anna Wiergowska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 509 496 250

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij